קורסים

קורס מדריכי רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית מבוססת על ניצול התכונות המיוחדות של הסוס, אשר באמצעותן ניתן לשפר את בריאותם ורווחתם של בני האדם. רכיבה הטיפולית נכללת בין טכניקות הטיפול התנועתי המודרני הודות למאפיינים המיוחדים של פעילות זו. התנועה הקצבית שחש הרוכב על גב הסוס, בנוסף על המגע הפיזי והמוטיבציה הופכים את הסוס למעין מכשיר התעמלות חי. הסוס כ'כלי טיפולי', מסייע בהגשמת מטרות טיפוליות רבות: החל במטרות רגשיות, תקשורתיות והתנהגותיות, וכלה במטרות מוטוריות ומתן מענה על צרכים תחושתיים. לקריאה נוספת הקליקו כאן

ביקוש גובר למדריכי רכיבה טיפולית
עקב הכנסתו לסל השירותים, הניתנים דרך קופות החולים, תחום הרכיבה הטיפולית בישראל נמצא בשנים האחרונות בפריחה. מצב זה יוצר ביקוש רב למדריכי רכיבה טיפולית מקצועיים, לצורך השתלבותם במרכזי רכיבה טיפולית ברחבי הארץ בטיפול בנכים מסוגים שונים, במגבלות ביכולת תפקודית עקב מחלות, בקשיי הסתגלות או בבעיות אחרות.

בוגרי וינגייט מבוקשים במיוחד לעבודה בחוות ברחבי הארץ
קורס מדריכי רכיבה טיפולית של מכון וינגייט אינו דומה לקורסים המתחרים באותו התחום. הקורס המשולב נבנה בהתאם לצרכי השוק החדשים והוא כולל  897 שעות לימוד (כולל סטאז' 160 שעות) עם התמקדות בתחום הטיפול הרגשי והפיזי. הדגש בקורס הוא על מתן ידע תיאורטי נרחב, לצד לימודים מעשיים והתנסות אקטיבית ב"שטח". הקורס מועבר על ידי אנשי מקצוע מובילים מתחום הרכיבה הטיפולית, המתאפיינים בניסיון פרקטי עשיר בשדה הרכיבה הטיפולית, ניסיון רב בהכשרת סטודנטים לרכיבה טיפולית וזאת לצד הכשרות נוספות, כגון ריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה, אימון אישי, חינוך מיוחד ועוד.

הלימודים מחולקים לשני חלקים עיקריים:
1. הכרת האוכלוסיות המטופלות דרך קורסים בנושאים: אנטומיה, פיזיולוגיה, נוירולוגיה, אורתופדיה, פסיכולוגיה, התפתחות הילד, לקויות התפתחות, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות תקשורת ועוד. בנוסף, יקבלו הסטודנטים קורסים מקיפים בנושאי תקשורת עם המטופל, עיצוב הסביבה הטיפולית, ודרכי ההתמודדות עם סיטואציות משתנות במסגרת הטיפול. במהלך חלק זה טכניקות הטיפול באוכלוסיות השונות ותינתן התנסות בעבודה עם מטופלים לאורך מספר חודשים. בסיום חלק זה יעברו הסטודנטים סטאז' בחוות נבחרות ברחבי הארץ.

2. בחלק זה ילמדו הסטודנטים לקראת קבלת תעודת "מדריך לימוד רכיבה" המוכרת עפ"י דרישות מינהל הספורט ושאינה מוגבלת לסגנון רכיבה מערבי או אנגלי. הלימודים בחלק זה כוללים קורסים בנושאים: רכיבה, הדרכת רכיבה, ממשק, ניהול אורווה, בניית תכנית אימונים לרוכבים ברמות השונות, פסיכולוגיה של הסוס, פיתרון בעיות התנהגות בסוסים, התנהלות נכונה ברכיבת שטח וטרינריה, עזרה ראשונה לסוס ולרוכב ועוד.

התנסות מעשית כבר במהלך הקורס
הלומדים בקורס ישתתפו כבר במהלך הקורס באופן פעיל בהעברת שיעורי רכיבה טיפולית בחוות נבחרות ברחבי הארץ, במסגרת הסטאז'.

הקורס מקנה נקודות זכות להמשך לימודים במסלול מנהל עסקים.


שלחו לי סילבוס

בית הספר מציע 2 מסלולי לימוד:

1. קורס מדריכי רכיבה טיפולית בשילוב קורס מדריכי רכיבה
    דרישות קבלה: מבדק רכיבה, ריאיון קבלה, גיל מינימום 20 (ביום סיום הקורס).
    *מי שאינו בעל ידע מוקדם ברכיבה, יוכל להירשם למכינה (אפשרי במקביל ללימודים)
    היקף הקורס:  897 שעות (כולל 160 שעות סטאז'). 
    קהל יעד: בעלי ניסיון ברכיבה שאינם מדריכי רכיבה מוסמכים.

סגירת תפריט