איך סוסים ישנים?

איך סוסים ישנים?

סוסים ישנים בצורה דומה לבני אדם. הם בדרך כלל נחים על הצד השמאלי שלהם, כאשר ראשם מונח על רגלם הקדמית ושלוש הרגליים האחרות מתוחות ישרות. הם בדרך כלל נחים כשמונה שעות. סוסים ידועים גם כשישנים בעמידה, מה שנקרא "תנועת עיניים מהירה" או שנת REM. סוסים ישנים בעמידה, עם רגליהם מקופלות מתחת לגופם.

הם בדרך כלל ישנים בתנוחת "למטה", כשראשיהם תחובים בין רגליהם הקדמיות, אך בפועל הם ישנים במגוון דרכים. סוסים מסוימים עשויים לישון בעמידה, חלקם עשויים לישון על הגב, וחלקם עשויים לישון עם רגליהם תחובות מתחתיהם. סוסים יכולים גם להניח את ראשם על הקרקע או על ענף עץ בזמן שהם ישנים.

סוסים נוטים לישון בצורה ייחודית למדי

סוסים ישנים בצורה מאוד ייחודית. יש להם נטייה לישון על הצד. הם שוכבים כשהחלק האחורי צמוד לקרקע וראשם למעלה. מדי פעם הם יעוותו את האף או את הרגליים, אבל זה לא סימן של ערות. סוסים גם נוטים לישון בקבוצות של שלוש עד חמש. סוסים ישנים בעמידה, אבל הם גם ישנים כשראשיהם מונחים בין רגליהם הקדמיות. ידוע שסוסים מסוגלים לישון זמן רב מבלי להרגיש.

סוסים ישנים כדי לשרוד. הם ישנים כמה שעות ומתעוררים כדי לדאוג לצרכיהם. ידוע שסוסים מסוגלים לישון בעמידה, עם רגליהם פרושות לפניהם, אך רוב הסוסים נחים בשכיבה. בדרך כלל הם ינוחו על הצד השמאלי או הצד הימני שלהם, תלוי מה הצד הבריא יותר עבור הסוס המסוים הזה.

כך סוסים יוכלו להועיל לכם – רכיבה טיפולית

רכיבה טיפולית היא פעילות גופנית המועילה לבריאות הנפשית והפיזית. זהו ספורט לא תחרותי שאנשים מכל הגילאים והיכולות יכולים ליהנות ממנו. רכיבה טיפולית גדלה בפופולריות במהלך השנים האחרונות, כאשר יותר אנשים יצאו ליהנות מהספורט. מגמה זו צפויה להימשך ככל שיותר אנשים יוכלו לחוות את היתרונות של רכיבה טיפולית.

היתרונות של רכיבה טיפולית כוללים שיפור בכושר הגופני, הפחתת רמות הלחץ, שיפור במצב הרוח והגברת ההערכה העצמית. זה גם מספק הזדמנות לאנשים להתחבר לסוס שלהם בצורה ייחודית רכיבה טיפולית הופכת פופולרית יותר ויותר מכיוון שהיא נתפסת כטיפול יעיל למחלות רבות כולל דיכאון, חרדה ו-PTSD.

רכיבה טיפולית היא תכנית רכיבה על סוסים שהוכחה כבעלת השפעות חיוביות על בריאות הנפש והרווחה הגופנית. רכיבה טיפולית היא פעילות גופנית בעלת השפעה נמוכה המקדמת יציבה טובה וגוף בריא ללא סיכון של פציעה או כאב לרוכב או לסוס.

דרך מעולה לשיפור הבריאות הנפשית

רכיבה טיפולית היא סוג של רכיבה על סוסים המשמשת לשיפור בריאות גופנית ונפשית, כמו גם התפתחות חברתית, רגשית וקוגניטיבית. רכיבה טיפולית היא פעילות המשמשת מטפלים כבר עשרות שנים – עוד מהמאה ה-19. בשנים האחרונות היא הופכת יותר ויותר פופלרית כאשר אנשים מבינים את התועלת שהם יכולים להפיק מהממשק עם הסוס. 

אין ספק כי ראוי להקדיש לסוסים תשומת לב רבה ולהתייחס אליהם בצורה מכובדת ככל האפשר, דבר שצריך להיות בגדר מטרה מצד כל אחד מכם בסופו של יום. כך תוכלו להיווכח כי גם אתם וגם הסוסים תהיו שמחים לחלוטין מהאינטראקציה.

אז למה אתם מחכים בעצם?

כתיבת תגובה